Достапни линкови

Дописникот на „Гардијан“ доби дозвола да се врати во Русија


Generic - Guardian, logo, newspaper.
Новинар на британскиот весник „Гардијан“ на кого му беше забранет влез во Русија, во неделата изјави дека може повторно да се врати во земјата. Лук Хардинг, дописникот на „Гардијан“ од Русија, доби дозвола да продолжи со работата од Москва, откако тамошните власти соопштија дека забраната настанала поради грешка со неговата акредитација. Хардинг минатата недела мораше да замине од земјата, откако известуваше за американски дипломатски дописи кои биле потенцијално штетни за руските власти.
XS
SM
MD
LG