Достапни линкови

Иранската полиција го критикува Западот за мешање во земјата


Протестите во Тунис
Шефот на исламската иранска полиција Мухамед Реза Нагди изјави денеска дека западните разузнавачки служби сакаат да предизвикаат немири во земјата, бидејќи властите забранија да се одржат утрешните протести на опозицијата за подршка на случувањата во Египет и Тунис. Според него странските разузнавачки служби се мешаат во внатрешните работи на Иран со цел да ја предизвикаат истата ситуација, како во Тунис и Египет.
XS
SM
MD
LG