Достапни линкови

Беџет Пацоли ќе биде претседател на Косово


Лидерот на Алијансата за ново Косово Беџет Пацоли
Лидерите на Демократската партија на Косово и Алијансата за ново Косово Хашим Тачи и Беџет Пацоли се договориле за формирање на коалиција во новата влада во земјата. Според веб-порталот Индексонлајн, Пацоли ќе биде претседател на Косово, а неговата партија ќе го добие и местото заменик-премиер и четворица министри.
XS
SM
MD
LG