Достапни линкови

Ќе се одржат разговорите меѓу Пакистан, САД и Авганистан


Американскиот дипломат Рејмонд Дејвис
Пакистанското министерство за надворешни работи соопшти дека разговорите меѓу земјата, Авганистан и САД ќе продолжат и покрај спорот за апсењето на американскиот дипломат во Пакистан меѓу двете земји. Потпаролот на министерството Абдул Басит изјави дека редовната годишна средба наместо на 23 или 24 февруари ќе биде одржана подоцна.
Басит не дал коментар за американскиот дипломат Рејмонд Дејвис кој е обвинет за убиство на двајца пакистанци. Дејви тврди дека ги застрелал во самоодбрана.
XS
SM
MD
LG