Достапни линкови

Во стампедо на политички собир во Нигерија-15 загинати


Претседателот на Нигерија Гудлак Џонатан
Во стампедо на политички собир во Нигерија загинале најмалку 15 луѓе. Инцидентот се случил на митинг на претседателот Гудлак Џонатан во јужниот дел на земјата. Локалните медиуми соопштија дека проблемот настанал на влезот на стадионот, каде партијата на Џонатан имала средба. Толпата ја фатило паника кога безбедносните лица истрелале неколку куршуми за да го вратат редот и мирот.
XS
SM
MD
LG