Достапни линкови

Фејт-новата косовска влада со највисок морален интегритет


Специјалниот пратеник на ЕУ за Косово Питер Фејт
Специјалниот пратеник на ЕУ за Косово Питер Фејт изјави дека важно е политичарите за кои постои сомневање дека биле вмешани во трговијата со човечки органи да не бидат избрани во новите институции на Косово. Фејт им порача на властите од земјата да бидат поотворени во истрагата за наводите во извештајот на Дик Марти. Според Фејт членовите на новата косовска влада мора да имат највисок морален интегритет
XS
SM
MD
LG