Достапни линкови

Груевски-СДСМ се плаши од предвремени избори


Премиерот Никола Груевски
Премиерот Никола Груевски денеска изјави дека СДСМ се плаши од одржување на предвремени избори, бидејќи партијата би доживеала дебакл и го повика раководството да размисли за враќање во Парламентот. Според Груевски напуштањето на Парламентот е потег на Бранко Црвенковски за да нема предвремени избори, туку да се создаде парламентарна криза, која ја користат за поставување на неостварливи барања или за кои треба долго време за да се спроведат.
XS
SM
MD
LG