Достапни линкови

Централно собрание на ДПА во Тетово


Лидерот на ДПА Мендух Тачи
Членовите на Централното собрание на ДПА денеска на редовна седница во Тетово ќе ги определат датумите за внатрепартиските избори. Според претседателот на партијата Мендух Тачи ќе биде одреден и датумот за одржување на конгресот.
Внатрепартиските избори ќе бидат спроведени со тајно гласање, а ќе бидат транспарентни за медиумите и меѓународната заедница.
XS
SM
MD
LG