Достапни линкови

Акција на авганистанските и НАТО силите во Кандахар


Патрола на американски војник во покраината Кандахар
Војниците на НАТО и Авганистан се борат против талибанците во Кандахар, откако бунтовниците извршиле напад врз локалната полициска станица. Сведоците соопштија дека слушнале истрели и експлозии за време на нападот. Талибанците тврдат дека повредиле неколку полицајци, иако НАТО и авганистанските власти соопштија дека нема жртви.
Покраината Кандахар се смета за засолниште на Талибанците.
XS
SM
MD
LG