Достапни линкови

Назарбаев ќе има против-кандидат на претседателските избори


Булат Абилов
Казахстанската опозицона партија Азат ќе го кандидира Булат Абилов за претседателските избори, што се закажани за 3-ти април. Актуелниот претседател Нурсултан Назарбаев, кој е на власт од 1990-та година, се верува дека ќе биде сигурен победник и на овие претседателски избори.
XS
SM
MD
LG