Достапни линкови

Иранската власт се плаши од својот народ


Белата Куќа соопшти дека цензурирањето во Иран на странските извештаи за случувањата во Египет, покажува оти властите во Техеран се плашат од сопствениот народ. Портпаролот Роберт Гибс изјави дека иранската влада страхува од волјата на иранците.
XS
SM
MD
LG