Достапни линкови

Околу илјада египќани напднаа полициска станица на Синај


Околу илјада египќани нападнале полициска станица во Ел Ариш на северот на Синај. Тие размениле оган со полицијата. При тоа неколку лица биле ранети а биле запалени и неколку возила пред полициската станица.
XS
SM
MD
LG