Достапни линкови

Нема договор за владина коалиција на Косово


Хашим Тачи
Наспроти начелниот договор за формирање на идната косовска владина коалиција, претставниците на Демократската партија на Косово на Хашим Тачи и на Алијансата за ново Косово на Беџит Пацоли на првата официјална средба не постигнаа согласност околу конкретни кадровски решенија, јавија приштинските медиуми.
Според нив, ПДК не му го понудила местото претседател на Косово на Пацоли, што тој го постави како услов за учество на неговата партија во идната владина коалиција.
XS
SM
MD
LG