Достапни линкови

ЕУ со повик во Египет да биде формирана нова влада


Кетрин Ештон
Говорот на Хосни Мубарак не отвори пат за брзи и длабоки реформи во Египет, изјави Високиот Преставник за надворешна политика на ЕУ Кетрин Ештон.
Таа, по најавата на Мубарак дека до септември нема да ја напушти претседателската функција додека не биде формирана нова влaст, упати повик нова влада да биде формирана веднаш.
XS
SM
MD
LG