Достапни линкови

Кина-полицијата тепала луѓе кои се во домашен притвор


Еден кинески адвокат и неговата жена биле тепани од страна на полицијата додека се во домашен притвор, соопштува една кинеската група за човекови права. Групата покажа видео кое тајно било снимено и на кое се гледа дека преставниците на безбедносните сили постапуваат со луѓето кои се во строг куќен притвор. Кинескиот адвокат ги налути тамошните власти со неговото ангажирање околу абортусот и за други злоупотреби.
XS
SM
MD
LG