Достапни линкови

Тунис-уапсена група поврзана со Бен Али


Слика од неодамнешните протести во Тунис
Властите во Тунис соопштија дека уапсиле вооружена група за која постои сомневање дека е поврзана со поранешниот претседател на државата Зине
Ал-Абедин Бен Али. Во Тунис безбедносната ситуација полека се опоравува по неодамнешниот бран на насилства. Поминаа повеќе од три недели откако Бен Али и најблиските членови на неговото семејство, избегаа од земјата.
Но, во изминатите неколку дена армиски резервисти биле повикани да помогнат во враќањето на редот во земјата.
XS
SM
MD
LG