Достапни линкови

Во Русија 950 воени службеници осудени за корупција во 2010


Руски војници
Речиси илјади членови на руските безбедносни сили биле обвинети за корупција во земјата во минатата година. Според првиот човек на оделот за борба против корупција во безбедносните сили полковникот Константин Белиаев властите осудиле 950 воени службеници за корупција во 2010. Според него нивото на корупција е исто и во оваа година и покрај падот на криминалот меѓу безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG