Достапни линкови

Египетскиот претседател Мубарак вечерва ќе и се обрати на нацијата


Египетскиот претседател Хосни Мубарак
Египетската национална телевизија соопшти дека претседателот Хосни Мубарак ќе се обрати на нацијата вечерва, по најавите дека можеби ќе даде оставка од функцијата.
Претходно египетската војска соопшти дека ќе спроведе мерки да ја заштити нацијата и дека ги подржува легитимните барања на народот. Илјадниците демонстранти на плоштадот Тахрир во Каиро ги прославуваат вестите.
Лидерот на владејачката Националната демократската партија Хосам Бадрави за американските медиуми изјави дека Мубарак треба да се повлече од претседателското место.
XS
SM
MD
LG