Достапни линкови

Тројца загинати при експлозија на автомобил-бомба во Ирак


При експлозија на автомобил бомба за време на шиитски муслимански марш северно од Багдад загинаа најмалку 6 верници. Според полицијата околу 40 луѓе биле повредени во нападот во предградието на Дуџаил. Свештениците оделе во Самара, поради одржувањето на религиозна церемонија во сабота.
XS
SM
MD
LG