Достапни линкови

Протестираат и вработените во јавниот транспорт во Каиро


Протестите на плоштадот Тахрир во Каиро
Вработените во јавниот транспорт во Каиро денеска им се придружија на илјадниците работници, кои протестираат, поради лошите економски услови во Египет. Илјадници демонстранти седумнаести ден по ред протестираат на плоштадот Тахрир за оставка на претседателот Хосни Мубарак. Некои демонстранти кампираат и пред зградата на Парламентот.
XS
SM
MD
LG