Достапни линкови

Промовирана групата „Пријатели на Македонија“


Вицепремиерот Васко Наумовски
Групата „Пријатели на Македонија“ која ја соочинуваат пратеници од Европскиот Парламент денеска беше официјално промовирана во Брисел од вицепремиерот за европски прашања Васко Наумовски и министерот за надворешни работи Антонио Милошоски.
Во групата членуваат 15 партеници, меѓу кои Зоран Талер, Мартин Кастлер, Едуард Кукан, Моника Маковеј и други. Според соопштението на МНР Македонија ја покренала иницијативата за формирање на групата во минатата година.
XS
SM
MD
LG