Достапни линкови

3 лица загинале во самоубиствен напад во Авганситан


Бомбаш самоубиец предизвикал експлозија во владин објект во авганистанската провинција Кундуз, при што загинале локалниот гувернер и уште две лица. Во инциденот биле повредени уште 5 луѓе.
XS
SM
MD
LG