Достапни линкови

Се зближуваат ли Иран и Турција?Турскиот претседател Абдула Ѓул во наредниот викенд ќе престојува во три-дневна посета на Иран, која ќе биде фокусирана врз економската соработка. Предвидено е Ѓул во понеделник да разговара со иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат.
XS
SM
MD
LG