Достапни линкови

17-ти ден од протестите во Египет


Илјадници демонстранти и денеска се собрани на плоштадот Тахрир во Каиро, со барање за оставка на претседателот на Египет, Хосни Мубарак. Стотици демонстранти кампираат и пред зградата на Парламентот. Египетскиот министер за надворешни работи, во интервју за една американска телевизија, ги обвини Соединетите Држави дека се мешаат во внатрешните работи на Египет. Портпаролот на Белата Куќа Роберт Гибс изјави дека Вашингтон сеуште чека на конкретни чекори за трансфер на власта во Египет.
XS
SM
MD
LG