Достапни линкови

Инаугурација на „Пријатели на Македонија“


Антонио Милошоски
Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски во Брисел ќе присуствува на инаугурацијата на неформалната група за поддршка на Македонија во Европскиот парламент „Пријатели на Македонија“ Милошоски од вчера е во Брисел, заедно со вицепремиерот за европски прашања Васко Наумовски. Дел од темите на средбите со европарламентарците, како што изјави вицепремиерот Наумовски, ќе биде и размена на мислења за напредокот после извештајот кој беше објавен во ноември минатата година.
XS
SM
MD
LG