Достапни линкови

Самоубиствен напад во Пакистан- загинале 10 војници


Најмалку 10 војници загинаа, а повеќе се повредени во самоубиствен бомбашки напад врз армиски тренинг-капм во северозападен Пакистан. Полицијата соопшти дека нападот се случил во градот Марден и засега нема други детали. Талибанците и милитанти поврзани со Ал Каеда се цел на активностите на пакистанските полицајци и армиските трупи во северозападниот дел на земјата.
XS
SM
MD
LG