Достапни линкови

Времето и натаму сончево


Времето ќе биде сончево со слаб ветер од северен правец. Утринската температура се движи од минус осум до нула, а дневната ќе биде од шест до 15 степени.
Во Скопје слично време. Утринската температура се спушти до минус пет, а дневната ќе се искачи до 10 степени.
XS
SM
MD
LG