Достапни линкови

САД го поздравија пристапот до Фејсбук и Јутјуб во Сирија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон
Помошникот на американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска ја поздрави одлуката на Сирија да им дозволи на граѓаните пристап до Фејсбук и Јутјуб, но изрази загриженост дека корисниците ќе се изложат на разик без право на слобода на изразување. Алек Рос го даде коментарот на Твитер.
За прв пат во Сирија корисниците можат директно да се логираат на Фејсбук и Јутјуб без претходно да одат преку други странски сервери.
XS
SM
MD
LG