Достапни линкови

Двајца војници на НАТО убиени во Авганистан


Војници на НАТО во Авганистан
НАТО силите во Авганистан соопштија дека бунтовниците убиле двајца нивни војници во јужниот дел на земјата. Десет членови на меѓународната коалиција загинаа во месецов. Во северната покраина Балк при експлозија на бомба беше убиен директорот на оделението за истрага на криминал Нор Ахмад во регионот Шимтали и четворица негови телохранители.
XS
SM
MD
LG