Достапни линкови

Судири на демонстрантите и полицијата во Египет-3 загинати


Протестите во Египет
Најмалку три лица загинаа, а околу 100 се повредени во судирите на полицијата и демонстрантите во Ел Карго во јужниот дел на Египет. Во меѓувреме илјадници работни излегоа на протести крај Суецкиот канал, при што бараат зголемување на платите.
Најголемите протести кои започнаа на 25 јануари се одржуваат на плоштадот Тахрир во Каиро. Демонстрантите бараат претседателот Хосни Мубарак да поднесе оставка.
XS
SM
MD
LG