Достапни линкови

Таџикистанската опозиција со критики до власта


Таџикистанското Собрание
Таџикистанската најголема опозициска партија денеска ја обвини власта дека ги прекршува човековите права и дека го запоставува народот.
Според соопштението на Исламската партија за преродба на Таџикистан корупираната, авторитативна влада ја уништува демократијата и националното единство во земјата.
Соопштението е по нападот на уредникот на весникот Најот, кој е критички насторен кон власта.
XS
SM
MD
LG