Достапни линкови

Пропаднаа воените преговори меѓу Северна и Јужна Кореја


Panmunjom in Paju, 08Feb2011
Разговорите меѓу воените делегации на Северна и Јужна Кореја за намалување на тензиите на полуостровот пропаднале, е соопштено во Сеул.
Северно корејската делегација го напуштила состанокот во селото Панмунјон во пограничната зона. Ова беше прв ваков состанок по инцидентот во Ноември со гранатирањето на јужно корејскиот остров при што загинаа 4 лица.
XS
SM
MD
LG