Достапни линкови

Русија бара од ОН да испратат мисија на Блискиот исток


Russia -- Vitaly Churkin, Russian Ambassador to the United Nations, 15Jun2009
Русија го повика Советот за Безбеност на ОН да испрати мисија на Блискиот исток за деблокада на мировниот процес и да помогне во кризата во Египет и другите земји.
Според Амбасадорот Виталиј Чуркин, мисијата би требало да ги посети Израел, палестинските територии, Сирија, Египет и Либан.
XS
SM
MD
LG