Достапни линкови

Продолжува посетата на Иванов на Чешка


Ѓорге Иванов
Претседателот на РМ Ѓорге Иванов, кој денеска ја завршува дводневната посета на Чешка, ќе има средба со премиерот на оваа земја Петр Нечас, како и со повеќе чешки бизнисмени. Предвидено е претседателот Иванов да посети и повеќе културно-историски споменици. Вчера тој се сретна со својот домаќин и колега Вацлав Клаус, кој по нивната средба изјави дека Чешката Република ја поддржува интеграцијата на Македонија во Европската унија.
XS
SM
MD
LG