Достапни линкови

Високиот претставник за БиХ на консултации со партиите


Високиот претставник за БиХ Валентин Инцко
Високиот претставник за БиХ Валентин Инцко денеска ги започна консултациите со претставниците на политичките партии од федерацијата БиХ и најави дека тие ќе траат до крајот на неделата. Целта на консултациите според Инцко е да се истакне потребата политичарите да ја преминат блокадата во формирањето на владата без натамошни одложувања.
XS
SM
MD
LG