Достапни линкови

Ахмети-не е добро да се оди на избори без опозиција


Али Ахмети, претседател на ДУИ
Лидерот на ДУ Али Ахмети денеска во Собранието изјави дека без опозицијата не е добро да се оди на избори, без разлика дали ќе има вонредни или редовни. Според Ахмети барањата на опозицијата се легитимини и за нив треба да се разговара во Собранието. Ахмети смета дека опозицијата треба да се врати во законодавниот дом, каде ќе се наоѓа решение за проблемите.
Лидерот на ДУИ денеска се сретна со претседателот на ЛДП Јован Манасиевски.
XS
SM
MD
LG