Достапни линкови

Уапсен осомничен за убиство на опозициските протести во Албанија


Комеморација за жртвите на протестите во Албанија
Во Албанија е уапсен офицер на Националната гарда под обвинение за убиство на еден од демонстрантите на опозициските протести. Агим Лупо се товари дека го застрелал демонстрантот Зивер Веизи пред владата во Тирана на 21 јануари. На немирите за време на демонстрациите загинаа 3 лица.
XS
SM
MD
LG