Достапни линкови

Закажан датумот за локалните избори во Палестина


Еврејските населби крај Западниот брег
Палестинските власти денеска решија локалните избори да бидат одржани на 9 јули и само на Западниот брег, поради најавена блокада на Хамас, која е на власт во Газа, како и Изрел кој не дозволува политички активности во источен Ерусалим, соопштија агенциите. Од Хамас соопштија дека нема да учествуваат во фарсата и нема да ги признаат резултатитеПалестинскиот премиер Салам Фајад по локалните избори најави одржување на општи избори во оваа година.
XS
SM
MD
LG