Достапни линкови

Белград изразува готовност за преговори со Приштина


Министерот за внатрешни работи на Србија Ивица Дачиќ изјави дека Белград е подготвен за преговори со Приштина за сите отворени прашања и тоа што поскоро. Меѓу приоритетите, Дачиќ ги наведува регистерските таблички, личните карти и други теми.
XS
SM
MD
LG