Достапни линкови

Чеченец одговорен за нападот врз рускиот аеродром Домодедово


Рускиот аеродром Домодедово по самоубиствениот напад
Чеченскиот исламски лидер Доку Умаров денеска призна дека тој го нарачал самоубистениот напад при кој загинаа 36 луѓе на рускиот аеродром минатиот месец.Умаров во видео снимаката објавена на ектремистички исламски сајт вели дека ќе следуваат нови самоубистевни напади како барање за независност на муслиманска држава со шеријатски закон во Кавкаскиот регион. Видеото било снимено на денот на нападот врз аеродромот Домодедедово на 24 јануари годинава.
XS
SM
MD
LG