Достапни линкови

Ослободен од притвор во Египет вработен во Гугл


Интернет гигантот Гугл соопшти дека нивниот маректинг менаџер за Блискиот исток и Северна Африка е ослободен откако пред две недели беше проведен во Египет за време на антивладините протести. Во соопштението е наведено дека тоа претставува големо олеснување. Маркетинг менаџерот се водел како исчезнат од 27 јануари откако учетвувал во антивладините демонстрации.
XS
SM
MD
LG