Достапни линкови

Помалку од половина Хрвати се за членство во ЕУ


Помалку од половина граѓани на Хрватска се за влез на земјата во ЕУ, според најновото истражување на агенцијата Промоција плус. Против членство на Хрватска во европското семјество се 40,3 насто од анкетираните, а како неопределни се изјасниле 10,2 насто. Во однос на февруари во минатата година има 14 ипол насто повеќе противници за влез во Унијата.
XS
SM
MD
LG