Достапни линкови

Расмусен-немирите во Египет и Тунис штетни за економијата


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен
Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен изјави денеска дека немирите во земјите како Египет и Тунис можат да предизвикаат економски тешкотии и да влијаат врз зголемување на бројката на илегални имигранти во Европа.
Според Расмусен нестабилноста поради немирите може да негативно да влијае и врз мировниот процес на Блискиот исток.
XS
SM
MD
LG