Достапни линкови

Бомбашки напад во Авганистан


Патрола на американската војска во Кандахар
Авганистанската локална полиција на покраината Кандахар соопшти денеска дека бомбаш самоубиец го активирал експлозивот во близина на група на американски војници и авганистански владини лица во просториите на канцелариите на царината во близината на градот. Според полицијата имало жртви при нападот, но не се знае колку точно загинале и колку се повредени. НАТО силите во Авганистан потврдија дека се случил нападот, но ни тие не соопштија колкава е бројката на загинати.
XS
SM
MD
LG