Достапни линкови

Груевски-продолжуваат реформите во економијата


Премиерот Никола Груевски
Премиерот Никола Груевски денеска по работниот појадок со бизнисмените членки на Сојузот на стопански комори изјави дека независно што се случува на политички план во земјата, реформите во економијата продолжуваат.
Според Груевски во оваа година се очекува олабавување на кризата и нејзино постепено заминување, бидејќи во јануари се остварени приходите кои биле планирани во буџетот, што значи дека работите одат кон подобро.
XS
SM
MD
LG