Достапни линкови

Продолжуваат протестите на учителите и полицајците во Србија


Состанок на синдикатот на просветни работници во Србија
Српските просветни синдикати ќе продолжат да протестираат и денеска, поради одбивањето на владата да ги зголеми платите на вработените во образованието. На протестите во кои учествуваат околу 2600 училишта од земјата се бара и оставка на министерот за образование Жарко Обрадовиќ и реформирање на образовниот систем.
Продложуваат и протестите на независниот полициски синдикат, кој бара зголемување на платите за 40 насто и потпишување на колективен договор за работа.
XS
SM
MD
LG