Достапни линкови

Самоубиствен бомбашки напад во Авганистан


Авганистанските и странските сили во покраината Кандахар
Авганистанското министерство за внатрешни работи соопшти денеска дека бомбаш самоубиец извршил напад во Кандахар. Според локалните власти експлозијата се случила во близина на канцеларијата на царината во градот и има жртви при нападот. Кандахар се смета за засолниште на Талибанците.
XS
SM
MD
LG