Достапни линкови

Застрелан шеф на покраина во источен Авганистан


Покраината Кост
Авганистанските власти соопштија денеска дека непозната вооружена група го застрелала шефот на администрацијата на покраината Кост во источниот дел на земјата. Сајед Мухамед бил убиен додека патувал накај работното место. Според локалната полиција Мухамед бил застрелан, кога бил стопиран од четворица мажи облечени во авганистански воени униформи. Никој не презеде одговорност за убиството.
XS
SM
MD
LG