Достапни линкови

Во Варшава самит - Полска - Германија - Франција


Полскиот претседател Бронислав Коморовски денеска е домаќин на трилатералната средба со францускиот претседател Никола Саркози и германската канцеларка Ангела Меркел. Како што е најавено, ќе се расправа за ситуацијата во Белорусија и за демонстрациите во Египет. Ваков трипартитен самит се одржува за прва пат во последниве 4 години.
XS
SM
MD
LG