Достапни линкови

Јапонија: митинг за враќање на Курилските острови


Јапонскиот премиер Наото Кан го предводеше митингот со барање враќање на Курислките острови што се под контрола на Русија од крајот на Втората светска војна. На собирот беше упатен протест и поради тоа што неодамна овие острови беа посетени од руските лидери.
XS
SM
MD
LG